Positsiooniravi

Positsiooniravi võimalused

Öisest uneuuringust võib selguda, et hingamishäire esineb enamasti selili asendis. Selili asendis võib keel vajuda  tahapoole ja blokeerida hingamisteed. Seda kutsutakse positsiooniliseks uneapnoeks. Unekeskusel on sellise probleemi jaoks lahendus pakkuda positsiooniravi näol, mille efektiivsust on kliiniliselt tõestatud. Kasutusel on seadmed NightBalance ja Ronfless, mis aitavad kohandada magamisasendit.

Ronfless norskamisvastane seade

Ronflessi vöö on patenteeritud meditsiiniseade, mis asetatakse magamise ajaks rindkerele nii, et vöö küljes olev väike pall asetseb selja keskel. Seade õpetab vältima selili magamist mehhaanilise takistuse näol ja seeläbi vähendab norskamist ja hingamisprobleeme une ajal.

NightBalance seade

NightBalance seade sisaldab aktiivset unepositsiooni sensorit, mis hindab pidevalt magamisasendit ja tekitab vajadusel väikese vibreerimise. Vibreerimisele tuleks reageerida pööramisega tervislikku asendisse. Niimoodi  treenib une positsiooniline treeningseade selili mitte magama. Seade on väike ja kerge ning seda on mugav kasutada. Seadme soetamisele eelneb uneõe vastuvõtt ja testperiood.