Uudised

Esimene tutvustav tuur Novel Clinicus ajakirjanikele ja koostööpartneritele

5 min lugemine

Täna toimus esimene tutvustav tuur ajakirjanikele ja koostööpartneritele novembris avatavas meditsiinikeskuses Novel Clinic.

Novel Clinic toob 8-le korrusele kokku kogu tervishoiuteenuste pika ahela – kaasaegse diagnostikakeskuse koos verelaboriga, vaimse tervise keskuse, unediagnostika öiste täisune uuringutega, ambulatoorse eriarstiabi, hambaravi, kirurgia ja rehabilitatsiooni. Valmimas on kaks tipptasemel operatsioonisaali, kümme privaatpalatit ja üks intensiivravi võimekusega palat, et olla abiks ka kirurgilist korrigeerimist vajavate probleemide lahendamisel. Selles vallas pakub kliinik peamiselt kõrva-nina-kurguhaiguste ning näo-lõualuude kirurgilist ravi, sealhulgas kilp- ja süljenäärme operatsioone, nahaaluskoe kasvajate eemaldamist ja norskamise kirurgiat.

„Kui täna tegeleb meditsiin tagajärgedega, siis meie saame tulla siin riikliku meditsiini ja haiglate kõrvale, et toetada inimese tervena püsimist,“ ütles Novel Clinicu tegevjuht Kadi Saks.

Novel Clinicu eesmärk on vähendada klientide ennetatavaid haigusi aastaks 2027 poole võrra. Kliiniku tegevjuhi sõnul teevad nad oma klientidele hea tervise hoidmise mugavamaks, sest Novel Clinicus saab inimene meditsiiniteenuseid ühest ja samast kohast. Lisaks koonduvad eri valdkondade arstid, õed ja spetsialistid üheks meeskonnaks ja teevad koostööd patsientide personaalseks nõustamiseks ja raviks.
Novel Clinicu ülemarst Lauri Käisi sõnul on kliiniku soov aidata inimestel hoida oma tervist ja head und.

„Tõsiste terviseprobleemide ennetamiseks teeme klientidele kaasaegsete meditsiiniseadmetega põhjalikku diagnostika ja koostame selle põhjal koos meeskonnaga raviplaani, mis on patsiendi tervenemise kava elluviimise aluseks. Seega, me ei jäta inimest oma tervisemurega üksi,“ selgitab Käis.

Lisades, et ennetus ja varajane diagnoosimine on alati odavam, kui tagajärgedega tegelemine.

Käisi sõnul käib praegu meeskonna komplekteerimine. Uues kliinikus hakkab tööle ligi 100 arsti ja õde, kellele luuakse kõik võimalused areneda oma valdkonna tipptegijaks. Töötajatele pakutakse teaduspõhist koostööd ülikoolidega sh võimalust ennast täiendada Stanfordi, Chicago, Yale’i ülikooli kliinikutes ja tuua seeläbi uusi teadmisi Eestisse. Arstide käsutusse antakse kõige kaasaegsemad diagnostikaseadmed ning meditsiini uusimad tehnoloogialahendused.
Novel Clinicu ambitsioon on pakkuda oma teadmisi ja oskusi Eestis laiemalt, teha koostööd Tartu Ülikooliga ning laieneda rahvusvahelistele turgudele. Lähiajal plaanitakse avada kliinik  Rootsis ja pikemas perspektiivis ka teistes Balti riikides. Tallinnas avatava kliiniku investeeringu kogumaht on ligi 10 miljonit eurot.